O autorach

Katarzyna Czajka – absolwentka historii i socjologii. Od 2009 na blogu „Zwierz popkulturalny” (w 2012 roku wybranym blogiem Blogerów w konkursie Blog Roku) pisze o serialach, filmach i wszystkim, co związane z kulturą popularną. Oddana wielbicielka produkcji BBC. Poza nałogowym oglądaniem filmów i seriali oraz czytaniem komiksów, pisze doktorat na ISNS UW i zajmuje się naukowo kinem polskim w dwudziestoleciu międzywojennym.

Aneta Kyzioł – publikowała w branżowej prasie teatralnej, od dekady w dziale kultury „Polityki” pisze o teatrze i (trochę krócej) o serialach. Tęskni za „Breaking Bad” i „Sześć stóp pod ziemią”, nie wciągnęła się w „Mad Menów” i „Grę o tron”, płakała po „Doktorze House’ie”, wzrusza się na „Spojrzeniach”, kibicuje „Żonie idealnej” i „The Killing” (pomimo koszmarnego trzeciego sezonu), czeka na drugi sezon „Rectify” i „Utopii” (i czwarty „Louiego”), planuje wspólną starość z „Przyjaciółmi”, „Prawem ulicy” i „Miasteczkiem Twin Peaks”.

Bartosz Staszczyszyn – filmoznawca, dziennikarz i krytyk filmowy. Publikował m.in. w „Polityce”, „Gazecie Wyborczej” i „Tygodniku Powszechnym”. W telewizji interesują go gatunkowe pogranicza, na których serial spotyka się z kinem, literaturą i nowymi mediami. Choć jest serialowym wszystkożercą, szczególnymi uczuciami darzy nową telewizyjną klasykę: „The Wire”, „Rodzinę Soprano” i „Sześć stóp pod ziemią”.

Marcin Zwierzchowski – za dnia redaktor miesięcznika „Nowa Fantastyka” i szef projektu Storytel Original w ramach Storytel.pl, wieczorami i nocą serialomaniak. Uwielbia zarówno „Newsroom” i „The Killing”, jaki i „Grę o tron” oraz „Galavanta”. „Teorię wielkiego podrywu” zna na pamięć. Nie wybrzydza gatunkowo, uważa jednak, że seriale stworzono dla wielkich fabuł, dlatego nie cierpi procedurali.

Komentarze

1
Dodaj komentarz
  • Szanowni Autorzy!

    Zróbcie kącik retro, proszę.
    Odkryłam ostatnio serial „Latający Czestmir” i zastanawiam się, ile jeszcze takich perełek przegapiłam.
    Pozdrowienia,
    Magda

Ważne newsy, kompetentne analizy.
Subskrypcją Premium podzielisz się z Bliskimi.

Wypróbuj za 11.90 zł