Premiery (i powroty) seriali – lipiec 2017

Seryjni prezentują autorski przegląd serialowych nowości miesiąca, a także zestawienie nowych sezonów starszych produkcji, które właśnie wracają na antenę.

NOWOŚCI

„Snowfall” (5 lipca, FX)

Produkcja przenosząca nas do początku lat 80. ubiegłego wieku, do Kalifornii, gdzie rozpoczęła się tak zwana amerykańska epidemia cracku, czyli kokainy. Serial kryminalny pokaże rewolucję, która w tym czasie dotknęła Los Angeles, a zrobi to, pokazując wszystkie „warstwy” ówczesnego świata narkotyków, od historii córki narkotykowego bossa, przez opowieść o młodym dilerze, aż po agenta CIA.

„Will” (10 lipca, TNT)

Ciekawy pomysł: przenosimy się do czasów młodości Williama Shakespeare’a, gdy był jeszcze uczniem, zanim wyrobił sobie nazwisko. Będziemy więc obserwować, jak tworzy pierwsze sztuki, próbuje się z nimi przebić, rewolucjonizuje język angielski, a przy okazji – rzecz jasna – podbija kobiece serca.

„Friends From College” (14 lipca, Netflix)

Ciekawie zapowiadający się serial komediowy o grupie przyjaciół z czasów studiów, którzy po 20 latach spotykają się i nadrabiają zaległości. Przy okazji odżywają stare niesnaski i sympatie, wszyscy porównują to, co osiągnęli w życiu, a „starą paczkę” oceniają obecni partnerzy jej członków.

„Ozark” (21 lipca, Netflix)

https://youtu.be/6Y7kHHxylps

Jason Bateman tym razem w poważnej roli ojca, który zajmował się praniem pieniędzy dla meksykańskiego kartelu narkotykowego, teraz zaś próbuje ukryć się, wraz z rodziną, przed konsekwencjami swojej „pracy”. Klimatyczny i enigmatyczny zwiastun zachęca do dania tej produkcji szansy.

„Midnight, Texas” (24 lipca, NBC)

https://youtu.be/ztFsr4O0jF4

Horror, którego akcja rozgrywać się będzie w tytułowym teksańskim miasteczku Midnight. Jest ono o tyle niezwykłe, że od lat stanowi sanktuarium dla niezwykłych istot, jak wampiry czy duchy. I do tego miejsca przybywa nowy mieszkaniec, co stanowi wymówkę do odkrywania jego tajemnic. Trailery wyglądają intrygująco.

„Room 104” (28 lipca, HBO)

https://youtu.be/OHvgGkXHLYA

Serial-antologia, gdzie każdy odcinek stanowi odrębną historię z innymi bohaterami. Łącznikiem jest tytułowy pokój numer 104. I niewiele więcej o fabule tu wiemy, poza przebłyskami wątków, jakie pokazano w zwiastunie. Twórcami seriali są bracia Duplass, którzy wcześniej dla HBO nakręcili „Bliskość”.

POWROTY

„Wirus”, sezon 4. (16 lipca, FX)

Czwarty, finałowy sezon serialu będącego ekranizacją serii powieści Guillermo Del Toro i Chucka Hogana. W tej serii doszliśmy już do momentu, gdy ludzkość została zdominowana przez wampiry, nasi bohaterowie nie walczą już, by powstrzymać epidemię, ale stają się rewolucjonistami.

„Gra o tron”, sezon 7. (17 lipca, HBO)

Choć to powrót, i to już siódmy sezon, zdecydowanie „Gra o tron” będzie premierą lipca. Kolejne sezony tej produkcji HBO są o tyle bardziej wyczekiwane, że ekranizacja wyprzedziła już w większości wątki książki George’a R.R. Martina, nawet czytelnicy oryginałów są więc zaskakiwani.

Jak zwykle zapowiada się efektowna, krwawa opowieść z gęsto ścielącymi się trupami. Tyle że tym razem będzie to opowieść krótsza niż zwykle, bo sezon 7. liczyć będzie tylko siedem odcinków (choć niektóre będą miały i po 80 minut).

„Niepewne”, sezon 2. (23 lipca, HBO)

https://youtu.be/bQntBFGoNXQ

Powrót serialu komediowego, który skupia się na aktualnych problemach tolerancji na tle rasowym. Więc w sumie może nie do końca taki tylko komediowy, bardziej też obyczajowy. Za produkcją przemawia choćby fakt, że za 1. sezon Issa Rae nominowana była do Złotego Globu.

„Gracze”, sezon 3. (23 lipca, HBO)

Dwayne Johnson powraca jako Spencer Strasmore, były gwiazdor futbolu amerykańskiego, który obecnie jest na sportowej emeryturze i zajmuje się młodszymi kolegami sportowcami. Buduje w ten sposób swoje imperium, które w trzecim sezonie rozwinąć się ma na kolejne miasta.