Gorące serialowe zwiastuny z ostatnich dni (Gra o tron, Star Trek, Skazany na śmierć i inne)

https-%2F%2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com%2Fuploads%2Fcard%2Fimage%2F154675%2FCoFQxeFXEAAQCV_W ostatnich dniach internet zalała prawdziwa fala zwiastunów filmów i seriali, za co „winić” trzeba San Diego Comic-Con – organizowaną na zachodzie USA imprezę, w trakcie której najwięksi świata popkultury walczą o naszą uwagę.

Najciekawsze trailery filmów obejrzycie w innym miejscu, poniżej przyjrzymy się temu, co działo się na polu seriali.

Działo się wiele, naprawdę wiele. Zacznijmy więc od nowości, a więc projektów, które na małym ekranie dopiero zadebiutują.

„American Gods”

Adaptacja najbardziej znanej i wychwalanej przez krytyków powieści Neila Gaimana. Były więzień, Cień, zostaje wciągnięty w rozgrywkę między istotami zamieszkującymi mniej więcej współczesną Amerykę, reprezentującymi dwa porządki: stary i nowy.

„Legion”

Kojarzycie filmy superbohaterskie z serii „X-Men”, w których pośród ludzi żyją obdarzeni niezwykłymi mocami mutanci? Teraz doczekamy się serialu z akcją osadzoną w tym świecie z uniwersum Marvela.

Wydaje się jednak, że dostaniemy coś innego niż historię o herosach w obcisłych gatkach, co sugerują zarówno trailer, jak i nazwisko Noah Hawleya, czyli twórcy „Fargo”.

„Incorporated”

Matt Damon i Ben Affleck łączą siły jako producenci i dla stacji SyFy tworzą serial fantastyczno-naukowy, z akcją osadzoną w bliskiej przyszłości, gdy korporacje rządzą światem.

„The Exorcist”

Już pod koniec września na małym ekranie zadebiutuje nowa wersja kultowej opowieści. Serial będzie ponownie opowiadał o starej historii, zamiast tego przenosząc nas o 40 lat w przód w stosunku do tego, co widzieliśmy w oryginale.

Warty odnotowania jest udział w tym projekcie Geeny Davis.

„Dirk Gently’s Holistic Detective Agency”

https://youtu.be/gjDgM_PRcwc

Ekranizacja powieści „Holistyczna agencja detektywistyczna” Dirka Gentlya autorstwa Douglasa Adamsa, tego samego, który dał nam „Autostopem przez galaktykę”. Zapowiada się zabawnie i nieco (może nawet trochę bardziej niż nieco) irracjonalnie.

„Son of Zorn”

https://youtu.be/TxTMxOdKgpw

Tytuł najbardziej zwariowanego zwiastuna przypada jednak produkcji Phila Lorda i Christophera Millera (panów, którzy dali nam „LEGO: Przygodę”). Ich „Son of Zorn” to połączenie animacji z serialem aktorskim, gdzie znaczącą rolę odgrywać będzie naśmiewanie się z klisz historii fantasy.

„Luke Cage”

https://youtu.be/Ymw5uvViqPU

To w sumie nie do końca nowość, bo serial ten stanowi kolejny rozdział współpracy Netflixa i Marvela, rozpoczętej „Daredevilem”, a kontynuowanej „Jessicą Jones” – i w tym ostatnim postać Luka Cage’a już się pojawiła, z niemałą zresztą rolą.

Teraz jednak superbohater do wynajęcia powróci we własnej opowieści.

„Iron Fist”

Tytułowy superbohater to przyszły kolega Daredevila, Jessiki Jones i Luke’a Cage, z którymi za jakiś czas spotka się w serialu „The Defenders” (jest już teaser), by razem stworzyć supergrupę podobną do kinowych Avengers, choć działającą na mniejszą skalę (wszystkie te seriale rozgrywają się w Nowym Jorku). Zanim jednak ta czwórka stanie naprzeciw wspólnego wroga, Iron Fist samotnie zmierzy się ze swoimi demonami.

W roli głównej Finn Jones, szerzej znany jako Loras Tyrell z „Gry o tron”.

„Star Trek: Dicovery”

https://youtu.be/QGsuM31IC-Q

To w sumie nie tyle zwiastun co tak zwane test footage, czyli animacja komputerowa z wizualizacją statku, którym bohaterowie serialu przemierzać będą kosmiczną pustkę. Za sterami nowego telewizyjnego „Star Treka” stoi Bryan Fuller, który już zapowiedział, że da nam jedną długą opowieść, a nie kilkanaście samodzielnych, jednoodcinkowych fabuł.

Oprócz wyczekiwanych nowości w trakcie San Diego Comic-Con zaprezentowano również materiały z nie mniej wyczekiwanych powrotów. Znajdziecie je poniżej, już bez opisów, bo 4. sezon „Wikingów” czy 7. sezon „Gry o tron” raczej takowych nie potrzebują. Z jednym wyjątkiem: po latach powraca hit „Skazany na śmierć”:

https://youtu.be/tylPuYrMlZo

„Sherlock” – sezon 4.

„The Walking Dead” – sezon 7.

„Gra o tron” – sezon 7.

„Wikingowie” – sezon 4.

„The Expanse” – sezon 2.

„Flash” – sezon 3.

https://youtu.be/5LGQRbPERaU

„Ash kontra martwe zło” – sezon 2.

https://youtu.be/WzeJTAwqEJ4