Premiery (i powroty) seriali – sierpień 2017

Seryjni prezentują autorski przegląd serialowych nowości miesiąca, a także zestawienie nowych sezonów starszych produkcji, które właśnie wracają na antenę.

NOWOŚCI

„Manhunt: Unabomber” (1 sierpnia, Discovery)

Znany m.in. z „Avatara” Sam Worthington wciela się w agenta FBI Jima Fitzgeralda, który przyczynił się do pochwycenia Teda Kaczyńskiego, czyli słynnego Unabombera. Historia skupić ma się na pionierskim wykorzystaniu przez Fitzgeralda lingwistyki w kryminalistyce.

„The Sinner” (2 sierpnia, USA)

Thriller kryminalny, skupiający się na przedziwnej tajemnicy dotyczącej młodej kobiety, która dopuściła się brutalnej zbrodni, nie wie jednak, dlaczego to zrobiła. Możemy spodziewać się dusznej atmosfery i de facto thrillera psychologicznego.

„Mr. Mercedes” (9 sierpnia, Audience)

Ekranizacja powieści Stephena Kinga, wchodzącej w skład trylogii kryminałów Króla Grozy. Główny bohater (Brendan Gleeson) to emerytowany detektyw, którego na cel bierze sobie seryjny morderca – nie chce go jednak zabić, a zmusić do powrotu do śledczej aktywności, dlatego wysyła mu kolejne maile i listy.

„Get Shorty” (13 sierpnia, Epix)

https://youtu.be/hsrieFKO7z0

Serial wprawdzie jest nowością, samą historię znają jednak i czytelnicy (powieść napisał Elmor Leonard) i kinomaniacy, który w 1995 r. mogli obejrzeć film „Dorwać małego” Barry’ego Sonnerfelda. Produkcja Epix ma być jego rebootem. Możemy więc spodziewać się komedii sensacyjnej.

„The Defenders” (18 sierpnia, Netflix)

Telewizyjny odpowiednik „Avengers” – w serialu tym spotykają się herosi z innych Marvelowsko-Netflixowych produkcji, mianowicie „Daredevila”, „Jessiki Jones”, „Luke’a Cage’a” oraz „Iron Fista”, by wspólnie stawić czoła organizacji zwanej Ręką. Pierwsze cztery odcinki wypadły ciekawie, choć można narzekać na tępo, a prawdziwie interesujące są przede wszystkim sceny z Daredevilem.

„The Thick” (19 sierpnia, Amazon)

https://youtu.be/AadpMQsYvCQ

Nieco zakręcony serial superbohaterski, którego tytułowy bohater, Kleszcz, nie jest typowym przedstawicielem swojego „zawodu”. Więcej tu będzie z komedii pomyłek niż z Supermana czy Batmana.

Podstawą dla serialu aktorskiego był popularny serial animowany.

POWROTY

„Ray Donovan”, sezon 5. (6 sierpnia, Showtime/HBO)

https://youtu.be/fYwVPi13qd4

Kolejna seria popularnego i często nagradzanego serialu Showtime, z Lievem Schreiberem w roli Raya Donovana, czyli człowieka od wszystkiego – wspomaga bogaczy w załatwianiu ich brudnych spraw. Przy okazji zaś sam walczy z własnym pogmatwanym życiem rodzinnym.

„Halt and Catch Fire”, sezon 4. (19 sierpnia, AMC)

Finałowy sezon serialu opisującego początki rewolucji komputerowej, pokazujący wszystko zza kulis. To atmosfera lat 80., świetna muzyka i jeszcze lepsze aktorstwo. W Polsce premiera we wrześniu.

„Odcinki”, sezon 5. (20 sierpnia, Showtime/HBO)

Matt LeBlanc powraca, nie jednak jako Joey z „Przyjaciół”, ale jako on sam. „Odcinki” to jeden z ciekawszych współczesnych seriali komediowych, świetnie łączący amerykańskie i brytyjskie poczucie humoru.