Premiery (i powroty) seriali – marzec 2018

Seryjni prezentują autorski przegląd nowości miesiąca, a także zestawienie nowych sezonów starszych produkcji, które właśnie wracają na antenę.

NOWOŚCI

The Oath (11 marca, Crackle)

Kolejny serial policyjny raczej nie powinien budzić większych emocji. „The Oath” ma jednak Seana Beana w obsadzie, a jego showrunnerem jest Joe Halpin, były policjant, który w czasie służby należał do gangu, takiego, jaki jest na pierwszym planie w „The Oath”.

Rise (15 marca, Showmax)

Również klasycznie: szkoła, w niej uczniowie ze swoimi uczniowskimi problemami, ale i ambitny nauczyciel z misją, który chce im pomóc i przygotować do startu w dorosłość. Wyróżnikiem akurat tej produkcji jest Josh Radnor w roli głównej, a więc aktor znany przede wszystkim z „Jak poznałem waszą matkę”, którego charyzma może pociągnąć tę fabułę.

Krypton (21 marca, SyFy)

Serial o Supermanie, ale bez Supermana, za to z jego dziadkiem i akcją osadzoną na rodzimej planecie Człowieka ze stali, Kryptonie. Zapowiada się efektowna produkcja SF, ze sporą dozą akcji, ale – jak wnosimy ze zwiastunów – również patosu.

Barry (26 marca, HBO)

Bill Hader, czyli jeden z najzabawniejszych ludzi na globie, wieloletni członek obsady „Saturday Night Live”, wciela się w tytułową rolę Barry’ego – niegdyś żołnierza, obecnie mordercy na zlecenie, który odkrywa jednak w sobie pasję do… aktorstwa. Zapowiada się świetna czarna komedia.

Siren (29 marca, Freeform)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=86&v=QrtY7OnVlw8

Ludzie vs. syreny. Pewne nadmorskie miasteczko, od lat chełpiące się związaną z nim legendą o syrenie, nagle styka się z żywym okazem tej istoty z baśni. Sęk w tym, że stworzenie mało ma wspólnego z Małą Syrenką, więcej zaś z monstrami z horrorów.

Trust (30 marca, HBO)

Sama fabuła jest interesująca: tonący w długach wnuk bogacza pozoruje własne porwanie, licząc, że w ten sposób wyciągnie od dziadka trochę pieniędzy. Przelicza się oczywiście, a sytuacja się komplikuje. Gdy jednak dodać do tego, że za serialem „Trust” stoi Danny Boyle, a w rolę dziadka bogacza wciela się Donald Sutherland, otrzymujemy być może premierę miesiąca.

POWROTY

Atlanta 2 (1 marca, Fox)

Donald Glover powraca jako producent i gwiazda świetnie przyjętego serialu „Atlanta”. Bohaterami są dwaj mieszkańcy tytułowego miasta, starający się rozwinąć swoje kariery muzyczne, produkcja skupia się jednak na wątkach obyczajowych i społecznych.

Jessica Jones 2 (8 marca, Netflix)

https://youtu.be/hSvnepZS26s

Pierwsza seria serialu o nieokrzesanej prywatnej detektyw Jessice Jones była najlepszym, obok „Daredevila”, co powstało ze współpracy Netfliksa z Marvelem. Drugi sezon trafia na ekrany w czasach dyskusji wokół ruchu #MeToo i wydaje się, że jest w jej środku. Według Anety Kyzioł wysokie oczekiwania wobec tego powrotu zostały spełnione.

Sneaky Pete 2 (9 marca, Amazon Prime Video)

Kontynuacja opowieści o oszuście, który po wyjściu z więzienia przybiera tożsamość swojego kolegi z celi. W drugim sezonie przyjdzie mu zmierzyć się z gangsterami, którymi oryginał, Pete, wisiał pieniądze. W roli oszusta Giovanni Ribisi, producentem serialu jest Bryan Cranston.

Dolina Krzemowa 5 (26 marca, HBO)

https://youtu.be/lRs72x7Lgtc

Kolejny rozdział opowieści o słynnej Silicon Valley, gdzie mała firma Pied Piper, zarządzana przez nieśmiałego Richarda, rzuca wyzwanie internetowym gigantom, mając ambicję nie tylko zbić fortunę, ale zmienić całą sieć. Sporym brakiem na pewno będzie odejście z obsady T.J. Millera i wydaje się, że załatanie luki po postaci Erica będzie największym wyzwaniem w tej serii.

Roseanne 10 (27 marca, ABC)

W ostatnich latach stacje telewizyjne ożywiają wszystkie trupy hitów sprzed lat, powrót „Roseanne” był więc chyba tylko kwestią czasu. Nadzieje, że będzie udany, daje i Roseanne Barr w roli tytułowej, i John Goodman, i Laurie Metcalf, która ostatnio zachwycała rolą w „Lady Bird”. W teorii dostaniemy reboot serialu, czyli nowy początek.

Seria niefortunnych zdarzeń 2 (30 marca, Netflix)

Kontynuacja ekranizacji popularnego cyklu, w którym młodzi bohaterowie muszą chronić się przed żądnym ich fortuny hrabią Olafem. Sporo tu czarnego humoru, dużo akcji i świetny Neil Patrick Harris w roli czarnego charakteru.

Czytaj także: Coraz więcej kobiet robi seriale