Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Seryjni - Blog o serialach Seryjni - Blog o serialach Seryjni - Blog o serialach

5.06.2018
wtorek

Premiery (i powroty) seriali – czerwiec 2018

5 czerwca 2018, wtorek,

Seryjni prezentują autorski przegląd nowości miesiąca, a także zestawienie nowych sezonów starszych produkcji, które właśnie wracają na antenę.

NOWOŚCI

Cormoran Strike (2 czerwca, HBO)

Ekranizacja kryminału „Wołanie kukułki” Roberta Galbraitha. Czyli tak naprawdę J.K. Rowling. Fabuła skupia się na tytułowym Strike’u, prywatnym detektywie, weteranie wojny w Afganistanie, który na wojnie stracił nogę. Teraz mieszka w swoim biurze, jest na skraju bankructwa i przejawia zbytnią sympatię do alkoholu. Widz poznaje go w momencie, gdy przyjmuje zlecenie od dawnego przyjaciela, brata zmarłej supermodelki. Policja stwierdza samobójstwo, ale Strike jeszcze raz przyjrzy się sprawie.

Pose (3 czerwca, Fx)

Ryan Murphy, czyli człowiek, który stworzył „Glee” i „American Horror Story”, w serialu „Pose” kusi obsadą – obok Kate Mary zobaczymy Evana Petersa. Wraz z nimi przeniesiemy się do Nowego Jorku z 1986 r., ówczesnego świata kulturalnych i biznesowych elit.

Sukcesja (4 czerwca, HBO)

Nowy serial Jessego Armstronga, twórcy wybitnej komedii o terrorystach „Cztery lwy” i scenarzysty jednego z najlepszych odcinków „Black Mirror” („The Entire History of You”). Tym razem Armstrong opowie nietypową historię rodzinną, skupiającą się na relacji ojciec – syn, a raczej właściciel potężnej firmy – jego niecierpliwy następca.

3 dni Kondora (7 czerwca, Showmax)

Serialowa wersja głośnego filmu Sydneya Pollacka z 1975 r. Wtedy w kinach widzieliśmy Roberta Redforda, Faye Dunaway i Maxa von Sydowa, na małym ekranie zastąpią ich Max Irons, William Hurt, Mira Sorvino i Brendan Fraser. Thriller szpiegowski o agencie CIA zostanie przeniesiony do współczesności.

Marvel’s Cloak and Dagger (8 czerwca, Showmax)

Kolejna ekranizacja komiksu Marvela. I kolejna skierowana do młodszego widza, której bliżej raczej do „Runaways” niż do „Daredevila”. Bohaterami są nastolatkowie obdarowani niezwykłymi mocami. I choć oboje bardzo się od siebie różnią, szybko przekonują się, że są najlepsi, gdy działają razem. Przy okazji się w sobie zakochują.

POWROTY

Hap i Leonard 3 (14 czerwca, AMC)

James Purefoy i Michael K. Williams wracają do swoich popisowych ról w serialu doskonale mieszającym akcję i czarny humor. Trzeci sezon będzie ostatnim dla „Hapa i Leonarda”.

12 małp 4 (15 czerwca, SyFy)

Finałowy sezon serialu opartego na kultowym filmie science fiction z Bruce’em Willisem i Bradem Pittem.

The Affair 4 (18 czerwca, Showmax)

Kontynuacja świetnie ocenianego serialu, którego akcja skupia się na intrydze wynikłej z romansu pozamałżeńskiego. Historia jest opowiadana z dwóch perspektyw, męskiej i żeńskiej, widzowie nie wiedzą zaś, kto mówi prawdę.

Luke Cage 2 (22 czerwca, Netflix)

Powrót czarnoskórego superbohatera z niezniszczalną skórą. Najpierw pojawił się w serialu „Jessica Jones”, potem w swoim własnym, a następnie z resztą „superprzyjaciół” w „Defenders”. Już jest popularny i lubiany, i jego sława ma być jednym z tematów nowego sezonu. Słynie wszak i z tego, że można go wynająć. Bycie superbohaterem to jego praca.

Preacher 3 (24 czerwca, AMC)

Ekranizacja kultowego komiksu, kręcona z olbrzymią werwą i wyobraźnią, wierna oryginałowi, jeśli chodzi o szaleństwo i specyficzny humor.

Glow 2 (29 czerwca, Netflix)

Niezwykła wizualnie opowieść o przedziwnym i niemal kreskówkowo przerysowanym świecie wrestlerek.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php