Premiery (i powroty) seriali – lipiec 2018

Seryjni prezentują autorski przegląd nowości miesiąca, a także zestawienie nowych sezonów starszych produkcji, które właśnie wracają na antenę.

NOWOŚCI

The Outpost (10 lipca, CW)

https://youtu.be/NAi1OZr2ewI

Nowy serial fantasy, ewidentnie skierowany do grupy, której spodobały się „Kroniki Shannary”. Na planie młoda Talon. Jej rodzina została wymordowana, gdy była małą dziewczynką. Teraz dociera do tytułowego Outpost, czyli ponuro wyglądającej mieściny, gdzie najwyraźniej kryje się wszystko, co złe – w tym poszukiwani przez Talon mordercy. Dziewczyna jest ostatnią z plemienia Czarnokrwistych i odkrywa w sobie niezwykłe moce.

Młody Sheldon (15 lipca, HBO)

Tak jakby nowość, bo de facto prequel. Głównym bohaterem jest młodsza wersja Sheldona z „Teorii wielkiego podrywu”. Przenosimy się w przeszłość, do czasów jego dzieciństwa. Chłopak dorasta w Teksasie u boku bardzo religijnej matki, pijącego ojca i generalnie otoczonego przez ludzi od siebie mniej inteligentnych.

Mr. Sunshine (19 lipca, Netflix)

Serial z Korei Południowej. Za reżyserię odpowiada Lee Eung-Bok, a za scenariusz Kim Eun-Sook. Akcja przenosi do Korei przełomu XIX i XX w., czasu wielkich przemian i wojny. W centrum fabuły – romans arystokratki z żołnierzem wracającym do kraju po tym, jak uciekł i zaciągnął się do armii amerykańskiej. Wszystko rozgrywa się wokół relacji koreańsko-amerykańskich po bitwie na wyspie Ganghwa. Oraz planów japońskiej kolonizacji Korei.

Castle Rock (25 lipca, Castle Rock)

https://youtu.be/H14tqKZYhgg

Andre Holland zmierzy się ze wszystkimi strachami Stephena Kinga, które ożyją w serialu produkcji J.J. Abramsa. Serial będzie nawiązywał do większości popularnych historii pióra Króla Horroru, łącząc je z pomocą tytułowego miasteczka Castle Rock. Co z sumie by się zgadzało, bo przecież od czasu „Mrocznej Wieży” wiemy, że wszystkie światy Kinga łączą się i przenikają.

POWROTY

Ania, nie Anna 2 (6 lipca, Netflix)

Kontynuacja opowieści o Ani z Zielonego Wzgórza opartej na popularnej książce.

Our Cartoon President 2 (15 lipca, Showtime)

Animacja produkcji Stephena Colberta, której bohaterem jest aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. W serialu obserwujemy go w codziennej pracy, towarzyszymy również członkom jego rodziny i gabinetu.

W garniturach 8 (18 lipca, USA)

Nowy sezon, a wraz z nim sporo zmian. Z produkcji odeszła Meghan Markle, czyli serialowa Rachel, wraz z nią Patrick J. Adams (Mike). Do „W garniturach” dołącza za to Katherine Heigl.

Trial & Error 2 (19 lipca, NBC)

Nowa sprawa dla grupy najdziwniejszych prawników pod słońcem, parających się obroną najbardziej dziwacznych podejrzanych w historii. Po zamknięciu sprawy z mężem oskarżonym o morderstwo własnej żony tym razem będą próbowali wyjaśnić, dlaczego w bagażniku niezwykle popularnej celebrytki policja znalazła ciało mężczyzny.

Killjoys 4 (20 lipca, SyFy)

https://youtu.be/UYBfwQivkvQ

Powrót do gwiazd, gdzie towarzyszyć będziemy grupie międzyplanetarnych łowców nagród. „Killjoys” to serial stawiający na rozrywkę i efektowność.

Orange Is the New Black 6 (27 lipca, Netflix)

Powrót flagowej produkcji Netflixa. Tym razem bohaterki przeniosą się do nowego więzienia, jako że ich dotychczasowy „dom” został zdewastowany.