Seriale na Comic Con – podsumowanie

W niedzielę zakończył się w San Diego Comic Con, największy na świecie konwent wielbicieli fantastyki, komiksów i wszystkiego, co geekowskie. Jak co roku odbyły się też spotkania z twórcami filmów i seriali, którzy nie tylko odpowiadali na pytania fanów, ale też przywieźli nowe materiały i informacje o losach kolejnych produkcji.

Seryjni niestety nie mogli udać się do San Diego, ale pilnie śledzili wszelkie doniesienia i przygotowali dla Was zestaw serialowych informacji i klipów z tego wydarzenia. Oczywiście należy pamiętać, że twórcy dzielą się uwagami dotyczącymi nadchodzących odcinków, co oznacza, że jeśli nie jesteście z jakimś serialem na bieżąco, powinniście uważać na spoilery (w tym wizualne).

Z drugiej strony – dzięki zebraniu wszystkich informacji w jednym miejscu możecie się poczuć tak, jak byście prawie brali udział w tym największym na świecie święcie fanów.

Kolejność pojawiania się seriali na liście jest dość przypadkowa i nie ma nic wspólnego z naszymi sympatiami i antypatiami.

Once Upon a Time – twórcy serialu przygotowali dla fanów produkcji miłą niespodziankę: nie tylko pokazano pierwsze zdjęcia Anny i Elsy – bohaterek znanych z Frozen, przeboju Disneya, ale także przygotowano krótki, dowcipny filmik, tłumaczący, dlaczego scenarzyści zdecydowali się nawiązać do tych Disneyowskich postaci.

Fani mogli się też dowiedzieć, że w czwartym sezonie doczekają się rozwinięcia wątku Henry’ego, kapitan Hak będzie nosił się nieco bardziej współcześnie, a wyznanie miłości, jakie czynił pod koniec trzeciego sezonu Rumpelstiltskin, okaże się jak najbardziej prawdziwe. Twórcy, pytani o plany na przyszłość, zapewnili, że nie doczekamy się nawiązania do musicalowej spuścizny Disneya, ale za to może pojawić się Cruella de Mon czy Flynn Ryder. Mają też powrócić postacie z Once Upon a Time in Wonderland.

Supernatural – w czasie Comic Conu pokazano fragment pierwszego odcinka 10. sezonu, wyreżyserowanego przez Jensena Acklesa. Twórcy zapowiedzieli, że przemiana Deana nie będzie chwilowa – wręcz przeciwnie, ma być motywem przewodnim całego sezonu. Sam będzie starał się uratować Deana, a Dean ma się nauczyć, co to właściwie znaczy być demonem.

Jednocześnie Jensen Ackles zapewniał, że nawet jako demon Dean pozostanie sobą… choć nie zawsze będzie zachowywać się tak samo. Z kolei Castiel, który powoli traci łaskę, będzie starał się pomóc Deanowi ocalić brata. Zapowiedziano też, że 200. odcinek serialu będzie miał sporo musicalowych elementów (Ackles żartuje, że nowy Dean uwielbia karaoke). Na panelu Supernatural pojawił się Osric Chau (który grał Kevina) i zadał twórcom pytanie, czy Kevin kiedykolwiek wróci. Usłyszał jednak, że zdecydowanie nie ma takich planów. Dowiedzieliśmy się także, że raczej nie możemy się spodziewać, by jakakolwiek kobieta dołączyła w tym sezonie do stałej obsady.

Sons of Anarchy – twórca serialu Kurt Sutter ogłosił, że trwają rozmowy na temat prequela kończącego się właśnie serialu, natomiast pewne jest, że jeszcze przed zakończeniem serialu fani dostaną serię książek. Pierwsza z nich, Bratvia, rozgrywa się po wydarzeniach 4. sezonu.

Pokazano także pierwsze sceny 7. sezonu – widzimy Jaxa (bohatera granego przez Charliego Hunnama) w więzieniu. Sutter zapowiedział, że w tym sezonie Jax, który zwykle musiał reagować na chaos wokół siebie, będzie zdecydowanie aktywniejszy. Ponoć pisząc odcinki ostatniego sezonu, czuł się, jakby pisał zupełnie inną postać.

Gra o Tron – George R.R. Martin ogłosił, że w tym roku nie napisze ani jednego scenariusza do 5. sezonu (twierdzi, że jest zajęty pisaniem powieści). Zdjęcia rozpoczną się zaś, tak jak w poprzednich latach, w Belfaście i Chorwacji, ponadto w Hiszpanii.

Na Comic Conie przedstawiono też dziewięcioro nowych członków obsady. Do znanych już nam aktorów i bohaterów dołączą Alexander Siddig jako Doran Martell, Enzo Cilenti jako Yezzan, Toby Sebastian jako Trystane Martell, Rosabell Laurenti Sellers jako Tyene Sand, Nell Tiger Free jako Myrcella Baratheon, DeObia Oparei jako Areo Hotah, Jonathan Pryce jako High Sparrow, Jessica Henwick jako Nymeria („Nym”) Sand i Keisha Castle-Hughes jako Obara Sand.

Twórcy serialu przywieźli też klip z wpadkami z planu, zaś w czasie prelekcji rozmowa na chwilę zboczyła w kierunku braku równowagi pomiędzy męską a kobiecą nagością w serialu. Co można z tym zrobić?

Arrow – twórcy serialu ogłosili, że przeciwnikiem naszego bohatera w sezonie 3. będzie doskonale znany wszystkim fanom DC Ra’s al Ghul, pojawi się też nowy bohater – Ted „Wildcat” Grant. Rozwinięte zostaną wątki Malcolma Merlyna i Thei. Dodatkowo twórcy obiecali, że postarają się dodać odrobinę humoru – Olivier i Felicity udadzą się np. na randkę (choć twórcy zaplanowali, że w 3. sezonie obiektem uczuć bohaterki stanie się Ray Palmer grany przez Brandona Routha).

Dostaniemy też sporo retrospekcji, w tym część rozgrywających się w Hongkongu. Zapowiedziano ponadto, że powróci Suicide Squad, ale nie ma dokładnych wiadomości, kiedy to się stanie. Za to fani mogli rzucić okiem na pierwszy zwiastun nowego sezonu.

Pamiętniki Wampirów – niewiele można było się dowiedzieć o kolejnym sezonie. Twórcy zaprezentowali prześmieszny filmik, w którym aktorzy, którzy „zginęli” w poprzednim sezonie, zastanawiają się, czy aby na pewno zostali wykasowani.

Dowiedzieliśmy się też, że Elena nie będzie chwilowo poszukiwała pocieszenia po stracie Damona i ze Stefanem połączy ją tylko przyjaźń. Dostaniemy też więcej scen z Damonem i Bonnie, ale z oczywistych przyczyn nie podano jeszcze szczegółów. Za to wiemy, że Alaric (wskrzeszony pod koniec poprzedniego sezonu) będzie pracował jako wykładowca w college’u.

Agents of S.H.I.E.L.D – po zapewnieniach, że po pierwszym sezonie twórcy już wiedzą, co zrobili źle i gdzie powinni się poprawić, przyszedł czas na konkrety. W serialu pojawią się nowe postacie, m.in. Lucy Lawless – aktorka pojawi się jako agentka S.H.I.E.L.D Isabelle Hartley.

Głównym przeciwnikiem naszych bohaterów ma być agent Hydry Daniel Whitehall grany przez Reeda Diamonda. W serialu pojawi się też Bobbi Morse, czyli Mockingbird. 2. sezon wciąż będzie się skupiał wokół Granta Warda, co nie budzi entuzjazmu wszystkich fanów.

W czasie trwania Comic Conu zapowiedziano także komiks poświęcony bohaterom serialu. A na panelu pokazano wpadki z kręcenia serialu.

The Strain – choć kierowany przez Guillermo del Toro serial dopiero miał swoją premierę, to już dziś twórca (który przyjechał promować kilka swoich projektów) zapowiada, że ma plany na sezon 2. i 3., a całą historię pragnąłby zamknąć w 5 sezonach. Jednocześnie bardzo chwalił stację F/X za pozostawienie mu pełnej swobody artystycznej. Co jak na razie bardzo się opłaciło, bo serial ma dobrą oglądalność.

True Blood – radośni i wyluzowani twórcy Czystej Krwi pojawili się na Comic Conie porozmawiać o ostatnim sezonie swojego serialu. Twórcy mają nadzieję, że retrospekcje sprawią, iż widzowie znów zapałają sympatią do Billa, którego po ostatnich sezonach mogli nieco znielubić.

Zapowiedziano też, że Tara powróci do serialu, choć nie sprecyzowano, w jaki sposób. Wydaje się też, że możliwy jest powrót przewodniego wątku pierwszych sezonów, czyli romansu Billa i Sookie. Jak na razie twórcy zaprezentowali zwiastun drugiej połowy ostatniego sezonu.

Family Guy – twórcy popularnego serialu animowanego przygotowali dla swoich fanów prawdziwy prezent. W pierwszym odcinku nowego sezonu bohaterowie Family Guy i Simpsonów wystąpią razem. Ponoć spotkanie ma być z początku pełne sympatii i wzajemnego zrozumienia, a dopiero później pojawią się konflikty.

Sleepy Hollow – twórcy nowego serialu FOX przywieźli na Comic Con kilka klipów i szczegółów 2. sezonu. Abbie ma się dowiedzieć, dlaczego została wybrana na towarzyszkę Ichaboda, zaś sam Ichabod dostanie zdecydowanie więcej scen ze swoją żoną Katriną.

Z kolei w retrospekcjach pojawi się Benjamin Franklin, który w przeciwieństwie do Washingtona chyba nie był fanem Crane’a. W 2. sezonie mają pojawić się też nowe postacie – Matt Barr zagra handlarza bronią, a w mieście stawi się nowy stróż prawa, którego łączy coś z matką Abbie. Nowy sezon ma być pełen niespodzianek, których widzowie zupełnie się nie spodziewają.

Hannibal – twórcy byli niesłychanie wylewni. Na początek zaprezentowali wpadki z planu. Dowiedzieliśmy się, że tytuły odcinków 3. sezonu będą nawiązywać do potraw kuchni włoskiej. Pierwszy odcinek nowej serii rozegra się równo rok po wydarzeniach z końca 2. sezonu. A dopiero 4. opowie nam, co wydarzyło się przez ten rok. Obiecano, że powróci większość postaci z pierwszego sezonu (w tym Abel Gideon czy Frederick Chilton, więc można podejrzewać, że będziemy mieli dużo retrospekcji), ale też postacie znane z książek: Irnaldo Pazzi, Lady Murasaki czy Francis Dolarhyde.

3. sezon ma się rozpadać na dwie części – pierwsza zamknie dotychczasowe wątki, druga skupi się na fabule znanej z Czerwonego Smoka. Ambicją twórców jest nawiązać do „Milczenia Owiec”, dlatego trwają ostre negocjacje z MGM o udostępnienie postaci Clarice Sterling.

Ponadto:
– Pokazano czołówkę serialu Outlander, który będzie miał swoją premierę w połowie sierpnia.
– zaprezentowano nowe zwiastuny serialu Gotham i Flash.
– twórcy serialu Bates Motel przywieźli ze sobą przezabawny filmik z castingów.
– pokazano zwiastun 3. sezonu Wikingów.
– Na Comic Conie nie pojawili się aktorzy z The Big Bang Theory (wciąż negocjują stawki za następny sezon), ale za to twórcy przywieźli zabawny filmik.
– Pokazano zwiastun 2. sezonu The Reign.