Premiery (i powroty) seriali – luty 2018

Seryjni prezentują autorski przegląd nowości miesiąca, a także zestawienie nowych sezonów starszych produkcji, które właśnie wracają na antenę.

NOWOŚCI

A.P. Bio (1 lutego, NBC)

https://www.youtube.com/watch?v=WWc2-_WyKxQ

Serial komediowy z typu tych „niegrzecznych”. Głównym bohaterem jest „nagradzany filozof”, który stracił pracę, co zmusiło go do przyjęcia oferty nauczania biologii w szkole średniej. Biologia go rzecz jasna nie interesuje, uczniowie takoż, chce więc wykorzystać ten czas, by knuć, jak przejąć posadę szefa Wydziału Psychologii Uniwersytetu Stanford, a także próbując przespać się z jak największą liczbą kobiet.

Altered Carbon (2 lutego, Netflix)

https://www.youtube.com/watch?v=oWaFGbK_xFM

Wysokobudżetowa ekranizacja cyberpunkowej powieści Richarda Morgana pod tytułem „Modyfikowany węgiel”. Przenosimy się do odległej przyszłości, kiedy to AI istnieją wśród nas, a śmierć została pokonana przez proces kopiowania ludzkiej świadomości do tzw. stosów korowych. Oczywiście, stos można zniszczyć, ale najbogatsi mają dodatkowe kopie zapasowe i klony samych siebie, co uczyniło ich praktycznie nieśmiertelnymi.

My towarzyszymy Takeshiemu Kovacsowi, który został ożywiony po 250 latach „odsiadywania” wyroku, by pomóc pewnemu bogaczowi w rozwikłaniu zagadki jego samobójstwa.

Nasza recenzja.

Tu i teraz (12 lutego, HBO)

Nowy serial Alana Balla, czyli scenarzysty „American Beauty”, „Czystej krwi” i twórcy kultowych „Sześciu stóp pod ziemią”, a Timem Robbinsem w roli głowy nietypowej rodziny. Nietypowej, ponieważ oprócz własnego dziecka małżeństwo głównych bohaterów zaadaptowało także trójkę sierot z Wietnamu, Somalii i Kolumbii.

Seven Seconds (23 lutego, Netflix)

Netflix łączy siły z producentem „The Killing”, by opowiedzieć bardzo aktualną, ale i bardzo trudną historię napięć rasowych w Stanach. Osią fabularną będzie tu potrącenie przez białego policjanta czarnoskórego nastolatka – sprawca po tym wydarzeniu ucieka, zostawiając żyjącego wciąż chłopaka na mrozie, gdzie ten umiera.

Główną bohaterką będzie pani prokurator, która będzie szukać sprawcy, rozbudowany będzie też wątek tuszowania udziału w nim policjanta.

Good Girls (26 lutego, NBC)

Opowieść o trzech matkach zmagających się z brakiem pieniędzy, napastliwymi szefami czy zdradzającym mężem, które postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i… obrabować supermarket. Rzecz jasna okazuje się, że wpakowały się w jeszcze większe problemy, bo ich łup należał do mafii, która teraz upomina się o pieniądze.

Paniom podoba się jednak nowe życie i nie pozwolą tak łatwo go sobie odebrać.

Wiemy już, że w Polsce serial będzie na Netfliksie. Polska data premiery nie jest jednak znana.

The Looming Tower (28 lutego, Hulu)

Jeff Daniel i Alec Baldwin w serialu Dana Futtermana, czyli scenarzysty filmu „Foxcatcher”. Wspólnie opowiedzą historię zamachów na WTC, a dokładniej tego, co do nich doprowadziło. Akcja rozgrywać się będzie wśród agentów FBI i CIA i pokaże, jak brak współpracy służb sprawił, że terroryści byli w stanie zaatakować 11 września 2001 roku.

POWROTY

Homeland 7 (11 lutego, Showtime)

Kolejna seria popularnego serialu sensacyjno-politycznego. Akcja rozpocznie się niedługo po nieudanym zamachu na prezydent Stanów Zjednoczonych, więc nowy sezon będzie mierzył się z pokłosiem tych wydarzeń, ale i chaosem, w którym pogrąży się Biały Dom.

W Polsce serial pokazuje Fox. Polska data premiery nie jest jeszcze znana.

Mozart in the Jungle 4 (16 lutego, Amazon Prime Video)

Można powiedzieć, że będzie to japoński rozdział w opowieści o związku Hailey i Rodrigo, czyli pary dyrygentów. Ona zostanie zaproszona do udziału w prestiżowym konkursie, a on – wedle zwiastuna – będzie przeżywał małe zawodowe problemy. Choć oczywiście nacisk będzie położony na sprawy ich związku.

Ash kontra martwe zło 3 (26 lutego, HBO)

https://www.youtube.com/watch?v=mmpcHQFKZn4

Kolejna seria jednocześnie najbardziej obrzydliwego, ale może i najśmieszniejszego serialu w telewizji. Ash miał nadzieję, że w końcu uporał się z prześladującymi go demonami, powrót do normalności nie trwa jednak długo, gdy okazuje się, że stwory wróciły i… porwały jego córkę.