Ostrzeżenie przed serialem „Another Life”

Netflix zalicza kolejną wpadkę – wypuścił produkcję z niemałym budżetem i popularną aktorką na plakacie, nie oferuje jednak absolutnie nic więcej. „Another Life” odrzuca już w pierwszym odcinku.

Za produkcją serialu stał najwyraźniej pomysł, by Katee Sackhoff znów zabrała nas w kosmiczną przygodę. Na miłość fanów fantastyki naukowej zapracowała rolą wojowniczej Kary „Starbuck” Thrace w kultowym „Battlestar Galactica”. Kilka lat temu przypomniała o sobie podobną rolą w filmie „Riddick”. W skrócie: idealna aktorka dla miłośników SF, ale i na obecne czasy, gdy w cenie są silne kobiece postacie. Tym bardziej szkoda, że „Another Life” tak zawodzi.

Sackhoff dwoi się i troi, by jak najwięcej wycisnąć z roli Niko, dowodzącą misją statku The Salvare, rozdartą tęsknotą za pozostawioną na Ziemi rodziną. Tyler Hoechlin – znany jako Superman z serialu „Supergirl” – też robi, co może, z postacią Iana Yerxy, antagonisty w tej historii.

Wszystko jednak na nic. Najsłabszym ogniwem jest showrunner i scenarzysta Aaron Martin, który mimo niemałego budżetu (w kategorii telewizyjnych produkcji SF „Another Life” wizualnie prezentuje się bardzo dobrze) i niezłej obsady (jest i Salma Blair) snuje historię pełną wydumanych konfliktów. Bohaterowie ignorują zaś logikę, byle cokolwiek się działo.„Another Life” z akcją rozgrywającą się w kosmosie przypomina dziwny list miłosny do wszystkich wad filmu „Prometeusz” Ridleya Scotta. Tu widz także nie przestaje się zastanawiać, jakim cudem ludzkość w najważniejszą w historii misję mogącą zakończyć się Pierwszym Kontaktem z Obcymi wysyła zgraję amatorów, do tego niestabilnych emocjonalnie.

Sam pilot serialu zmusza do stawiania tylu pytań o logikę misji The Salvare, że nie sposób skupić się na fabule.W efekcie trudno wytrzymać do końca pierwszego odcinka, zęby bolą od zgrzytania, gdy widzi się w teorii grupę specjalistów wyselekcjonowanych do wielomiesięcznej misji w kosmosie, a w praktyce bandę emocjonalnych nastolatków, niewiedzących, co to hierarchia dowództwa i niespecjalnie znających się na swojej robocie. Gdy tylko dzieje się coś złego, nagle cała nadzieja w kapitan Niko, do której inżynierowie i mechanicy biegną niczym dziecko do mamy po tym, jak rozlali sok na obrus.

W Polsce „Another Life” można oglądać w serwisie Netflix.